Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMarka regionalna

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-03-24 12:24:08
lubuskie, marka

Lubuskie organizuje konkursy i przyznaje wyróżnienia dla firm. Np. Lubuski Lider Biznesu promuje najlepsze przedsiębiorstwa zachodniej Polski.

Nagroda Lubuski Lider Biznesu przyznawana jest od 2009 roku. Jego organizatorem jest Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z partnerem strategicznym Gazetą Lubuską. Partnerami konkursu są również: Telewizja Polska SA. Oddział w Gorzowie Wlkp., Radio Zachód i Miasto Gorzów Wielkopolski. Patronat nad konkursem sprawuje marszałek województwa lubuskiego.

Firmy są oceniane w czterech kategoriach: przedsiębiorstwa mikro - zatrudniające do dziewięciu pracowników, przedsiębiorstwa małe - zatrudniające od 10 do 49 osób, przedsiębiorstwa średnie, które zatrudniają od 50 do 249 pracowników oraz przedsiębiorstwa duże - zatrudniające od 250. W każdej z kategorii przyznane są trzy statuetki: ,,Lubuski Lider Biznesu” oraz po jednej statuetce "Lubuskiego Lidera Innowacji".

Przedsiębiorstwa, które chcą uczestniczyć w konkursie muszą być zarejestrowane w województwie lubuskim lub być członkiem organizacji okołobiznesowej w regionie. Ponadto, muszą prowadzić działalność gospodarczą przynajmniej przez dwa lata przed momentem zgłoszenia się do konkursu i nie mieć zaległości wobec organów skarbowych i ZUS.

Kapituła konkursu ocenia m. in. terminowość regulowania zobowiązań publicznoprawnych i wobec kontrahentów, rentowność, warunki pracy, działalność charytatywną i społeczną czy przynależność do lubuskich organizacji gospodarczych.

Regulamin konkursu dostępny na stronie: http://www.ziph.pl/pdf/regulamin_20140.pdf\

Szczegóły: http://www.ziph.pl/strona,25,czym-jest-lubuski-lider-biznesu

 

Lubuski Mister Budowy - LMB

 

Konkurs organizowany jest od 1994 roku przez Lubuską Izbę Budowlaną. Ma on popularyzować budownictwo oraz zachęcać inwestorów do stałego podnoszenia jakości budownictwa w zakresie architektury, konstrukcji, wykonawstwa robót, trwałości obiektów i ekonomiki inwestycji. W konkursie mogą brać udział: obiekty budowlane z województwa lubuskiego, wyróżniające się architekturą, rozwiązaniami konstrukcyjnymi, jakością wykonawstwa oraz zagospodarowaniem. Obiekty te powinny być oddane do użytku w roku poprzednim.

Zgłoszeń obiektów mogą dokonywać: inwestorzy i użytkownicy, wykonawcy i projektanci. W Konkursie LMB zwyczajowo nagradzani są: inwestorzy, użytkownicy, wykonawcy, projektanci i kierownicy budowy.

Szczegóły na stronie: http://www.budownictwo-lubuskie.eu/lubuski-mister-budowy

 

Nasze Dobre Lubuskie

 

To plebiscyt, który wyłania i promuje najlepsze produkty i usługi wytwarzane przez przedsiębiorstwa w zasięgu terytorialnym „Gazety Lubuskiej” (głównie województwo lubuskie, ponadto dolnośląskie i wielkopolskie). Przedsiębiorcy mogą zgłaszać do niego nominacje w trzech kategoriach: produkty spożywcze, produkty przemysłowe oraz usługi. Plebiscyt ma promować produkty i usługi, które ze względu na swoją jakość i popularność wśród konsumentów stanowią wzór godny do naśladowania.

O przyznaniu tytułu „Nasze Dobre Lubuskie” decyduje Kapituła Konkursu, którą powołują organizatorzy. W skład kapituły wchodzą: marszałek województwa lubuskiego, wojewoda lubuski, Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, Wojewódzki Inspektor Inspektoratu Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych, przedstawiciele największych organizacji pracodawców w Lubuskiem Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej oraz Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej i przedstawiciele mediów

Zwycięzcy Plebiscytu otrzymują tytuły prawo do znaku jakości, statuetkę i dyplom.

Do udziału w Plebiscycie swoje produkty lub usługi mogą zgłaszać podmioty gospodarcze, które posiadają wszelkie upoważnienia, certyfikaty i zezwolenia, dopuszczające zgłaszane produkty lub usługi do obrotu na rynku polskim. Dodatkowo zgłaszane przez nich produkty muszą stanowić ich własność i nie mogą być produkowane na podstawie umowy licencyjnej.

Regulamin plebiscytu dostępny pod adresem: http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/regulamin-plebiscytu-pod-nazwa-%E2%80%9Enasze-dobre-lubuskie-2014%E2%80%9D-z-dnia-08092014-r

 

Solidny Partner w Biznesie

 

Lubuska Izba Budownictwa od 2002 roku nadaje Certyfikat „Solidny Partner w Biznesie”. Wyróżnienie to jest przyznawane firmom, które w prowadzonej działalności wyróżniają się właściwą, jakością swoich usług i wyrobów oraz solidnością opartą na dobrych zwyczajach kupieckich, a ponadto dobrze służą swojemu środowisku. Certyfikat nadawany jest na wniosek zainteresowanego lub innego członka Izby a także z własnej inicjatywy Zarządu Izby. Certyfikat jest honorowany przez wszystkich członków Lubuskiej Izby Budownictwa przy rozstrzyganiu przetargów na roboty i usługi budowlane.

W przypadku oceny kandydata pod uwagę bierze się: jego stosunki z inwestorami, dostawcami i konkurencją, działanie na rzecz społeczności lokalnej (sponsoring, działania charytatywne) i terminowość wywiązywania się ze zobowiązań i umów wobec kontrahentów Skarbu Państwa i samorządu terytorialnego. Kolejnymi kryteriami są stosunki wewnętrzne panujące w firmie oraz przestrzeganie norm i warunków pracy.

Ponadto, kandydat do Certyfikatu musi wykazać pozytywny wynik finansowy za ostatnie dwa lata i nie może też być za ten okres obciążony wyrokiem sądowym, związanym z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą. Za wydanie Certyfikatu pobierana jest opłata, której wysokość określa Zarząd Izby. Nadane wyróżnienie wręczane jest firmom na dorocznej Gali Budownictwa.

Certyfikat ważny do 27 września 2015 r. mają: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "RPR" Rudolf Piotr Różański w Zielonej Górze i ZIEL-BRUK Edward Makarewicz w Płotach.

Natomiast do 26 września 2016 r. ważny certyfikat mają firmy: APS Biuro Projektów Budownictwa w Zielonej Górze, Przedsiębiorstwo Budowlane EKONBUD-FADOM L.E. Jarząbek Sp. J. w Zielonej Górze, Przedsiębiorstwo Budowlano- Drogowe „KAMBUD” Wiktor Kamzelski w Nowej Soli, Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zielonej Górze, Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe "NIEWIADOMSKI" Władysław Niewiadomski w Międzyrzeczu, "SANITEX" Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp. oraz Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe "SANITEX" Jan i Elżbieta Zdrzałka w Gorzowie Wlkp.

Szczegóły na stronie: http://www.budownictwo-lubuskie.eu/solidny-partner-w-biznesie

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Produkcja mebli, Produkcja pozostałych maszyn, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Work trousers Jordan

Composition of the material 65% polyester 35% cotton, weight 280. Reinforced knees with the possi...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Media i reklama, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Leather Gloves Tokyo

Our soft grain Leather Driving Gloves to provide protection during a variety of activities incl...
Polska - WĘGRÓW 2021-09-15 Dodał: Paula Zdunek Handel, Transport i logistyka, Budownictwo, Energia i surowce odnawialne, Meble Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert