Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMiędzy nauką a gospodarką

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2018-12-03 12:24:39
lubuskie, nauka, gospodarka

W województwie działa Lubuski Park Przemysłowo –Technologiczny. Ponadto, każdy przedsiębiorca zainteresowany inwestycjami na terenie Lubuskiego może skorzystać z internetowej mapy terenów inwestycyjnych.

Lubuski Park Przemysłowo –Technologiczny składa się z dwóch kompleksów: Parku Naukowo – Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego sp. z o.o. (PNT) oraz Parku Przemysłowego (LPPT Sp. z o.o.) ze statusem specjalnej strefy ekonomicznej.  Park ten znajduje się w Zielonej Górze (Nowy Kisielin), 6 km od campusu A (nauki ścisłe i techniczne) Uniwersytetu Zielonogórskiego, 4 km od drogi ekspresowej S3, po ok. 50 km do autostrad A2 i A18/A4.

Park Naukowo-Technologiczny jest najważniejszym projektem Uniwersytetu Zielonogórskiego.  Celem projektu jest stworzenie pomostu między nauką a przemysłem, rozwoju infrastruktury sfery B+R oraz wspierania innowacji i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Szczegóły na stronie: http://www.pnt.uz.zgora.pl/.

Tereny LPPT przeznaczone są pod inwestycje produkcyjne, składy i magazyny oraz zabudowę usługową. Jego położenie jest atrakcyjne ze względu na przygraniczny charakter regionu, a także na warunki komunikacyjne, zapewniające modernizację i rozwój magistralnych i krajowych połączeń drogowych i kolejowych w układzie wschód – zachód i północ – południe oraz dobrze rozwinięta sieć komunikacyjną wewnątrz regionu.  

W skład PNT wchodzi Centrum Zrównoważonego Budownictwa, którego głównym zadaniem jest transfer wiedzy dotyczącej rozwiązań budownictwa zrównoważonego oraz systemów zwiększających efektywność energetyczną. Park obejmuje również Centrum Innowacji Technologii dla Zdrowia Człowieka, który tworzy unikalne możliwości wytwarzania nowoczesnych produktów i technologii z bioinżynierii. Centrum Technologii Informatycznych, realizuje projekty z udziałem przedstawicieli przemysłu, uczelni wyższych oraz samorządu. Centrum tworzy nowe technologie lub ulepsza istniejące.

Struktura Parku obejmuje także Centrum Logistyczne PNT i Platforma Na Rzecz Nauki i Gospodarki. Jednostka wykorzystuje przemysłowy potencjał regionu oraz stymuluje rozwój przemysłu szczególnie w obszarach zaawansowanych technologii. Pozyskuje oraz inspiruje powstawanie i rozwój firm z obszaru zaawansowanych technologii.

Parku Naukowo – Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego sp. z o.o. ma być także bazą do rozwoju firm regionu lubuskiego oraz do współpracy zainteresowanych polskich firm z firmami ze współpracujących landów niemieckich.

LPPT jest objęty statusem strefy ekonomicznej, dlatego obowiązują w nim zwolnienia podatkowe. Szczegóły na stronie http://lppt.pl/oferta/zwolnienia-podatkowe/

Dodatkowo, każdy przedsiębiorca zainteresowany inwestycjami na terenie województwa lubuskiego może skorzystać z internetowej mapy terenów inwestycyjnych dostępnej na stronie: http://mapa.coi-lubuskie.pl/

W ramach Uniwersytetu Zielonogórskiego działa również Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii. Szczegóły na stronie: http://www.cptt.uz.zgora.pl/

 

Inkubatory

 

Województwie lubuskim działa Inkubator Przedsiębiorczości - Lubuska Fundacja Zachodnie Centrum Gospodarcze w Gorzowie Wielkopolskim. Zainteresowani prowadzeniem firmy w inkubatorze mogą liczyć m.in. na pomieszczenia, doradztwo, porady marketingowe i prawne oraz księgowe. Ponadto, mogą skorzystać z systemu szkoleń, w tym z zakresu autoprezentacji, samomotywacji, zarządzania, a także szkolenia z prawa gospodarczego, marketingu i innych szkoleń z projektów dofinansowanych przez UE.

Przedsiębiorstwo otrzymuje także pomoc w promocji i reklamie, przy pomocy agencji PR-owych i marketingowych dla większych przedsięwzięć i w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje (fundusze państwowe, samorządowe, UE, venture capital, business angels, kredyty komercyjne).

Kolejnym ośrodkiem przedsiębiorczości działającym w regionie lubelskim jest Żagański Inkubator Przedsiębiorczości w Centrum Informacji Gospodarczej. Ośrodek popularyzuje oraz wspiera przedsiębiorczości wśród mieszkańców Miasta Żagań, ale także edukuje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej oraz pozyskiwania zewnętrznych źródeł jej finansowania.

Inkubator oferuje powierzchnie biurowe i usługowe, doradztwo, szkolenia.

Trzecią tego typu formą ośrodków jest Inkubator Przedsiębiorczości w Żarach, który działa w ramach Fundacji „Przedsiębiorczość”. Udostępnienia on pomieszczenia pod działalność gospodarczą (na warunkach preferencyjnych) osobom, które chcą założyć i rozwinąć własną firmę, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jej funkcjonowania. Inkubator promuje przedsiębiorczość. Oferuje też doradztwo z zakresu finansów, rachunkowości, zarządzania, marketingu, prawa gospodarczego oraz szkolenia dla kandydatów na przedsiębiorców i dla osób zarządzających małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

Inkubator Przedsiębiorczości pomaga też przedsiębiorstwom już istniejącym o znaczącym potencjale rozwoju, posiadających wykwalifikowaną kadrę, zainteresowanych realizacją projektów rozwojowych takich, jak rozszerzenie rynków zbytu, usprawnienie sprzedaży i obsługi klientów, podniesienie jakości produkcji i zarządzania, oraz możliwości pozyskiwania środków unijnych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Zdecydowanie najtańsze w naszej ofercie, ale równie dobre torby papierowe z nadrukiem graficznym ...
Polska - ŻARY 2019-10-08 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Smycze reklamowe

Są pomocne w przechowywaniu pod ręką kluczy, pendrive’ów czy telefonów, ponadto pozwalają rozpozn...
Polska - ŻARY 2019-09-24 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert