Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKorea Południowa i Chiny - X'2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2017-11-28 12:13:36
aktualności

W pierwszej części misji lubuscy przedsiębiorcy z branży metalowo-maszynowej, e-commerce, klimatyzacyjnej oraz związanej z design’em i projektowaniem wzięli udział w międzynarodowych targach KOREA METAL WEEK 2017 oraz KOMAF Korea Machinery Fair 2017 w Seulu.

Przedstawiciele firm uczestniczyli także w polsko-koreańskim seminarium eksportowym, rozmowach B2B i spotkaniu z dyrektorem KOIMA – największym stowarzyszeniem importerów w Korei Płd. KOIMA zrzesza 8 tysięcy firm koreańskich z 50 różnych branż. Wszystkie zajmują się importem. Stowarzyszenie pomaga w znalezieniu odpowiednich partnerów na rynku.

W Chinach (w Prowincji Hainan, która od 11 lat jest regionem partnerskim naszego województwa) przedstawiciele firm z regionu Lubuskiego wzięli udział w seminarium dotyczącym specyfiki rynku chińskiego oraz w spotkaniach B2B z chińskimi przedsiębiorcami. Wśród chińskich firm, które zgłosiły się do rozmów znalazły się takie giganty finansowe jak Haima Motor Group Co., Ltd., Hainan Steel Group Co., Ltd., China Machinery Industry Construction Group Co., Ltd, Hainan Construction Group Co., Ltd.

Strategicznym aspektem w rozwoju województwa lubuskiego jest wsparcie zrównoważonej energii oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska. Delegacja lubuska miała okazję do rozmów z przedstawicielami chińskiego Instytutu Odnawialnej Enrgii i Ochrony Środowiska. Lubuscy przedsiębiorcy odwiedzili także siedzibę firmy Yngli Solar, który jest globalnym potentatem fotowoltaiki.

Lista firm zakwalifikowanych do udziału w misji:

1. Mechanika Maszyn Maciej Falkiewicz – Obróbka mechaniczna elementów metalowych - Zielona Góra;

2. Studio BOZON Sp. z o.o. - Działalność w zakresie specjalistycznego projektowania – design – Kożuchów;

3. Zakład Mechaniczny Henryk Grzesiuk - Wykonanie elementów części maszyn – Zielona Góra;

4. P.U.H. „SANITAR” Jan Kordacz - Wykonywanie instalacji wod-kan, cieplnych, gazowych oraz gastronomia, hotel i przystanie wodne - Gorzów Wielkopolski;

5. A&S Sp. z o.o. - Sprzedaż detaliczna gier i zabawek prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach – Wschowa;

6. Iglotechnik Sp. z o.o. - Klimatyzacja, ogrzewanie oraz chłodnictwo przemysłowe i sklepowe – Zielona Góra;

7. AMP Sp. z o.o. - Produkcja pieców i palników piecowych – Chociule;

8. P.P.H.U. „Inter-Castor” Sp. z o.o. - Produkcja konstrukcji metalowych i ich części – Połupin;

9. POLMAR Sp. z o.o. - Urządzenia klimatyzacyjne wraz z montażem - Zielona Góra;

10. Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Michoński - Produkcja konstrukcji metalowych i ich części (w tym systemy bezpieczeństwa do aut sportowych) – Żary.