Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCAMACOL, USA - VI'2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2017-10-09 15:47:16
misje

9 czerwca zakończyła się kolejna misja gospodarcza lubuskich przedsiębiorców pod przewodnictwem Marszałek Województwa Elżbiety Anny Polak. Tym razem odbiorców swoich produktów i usług firmy szukały w Miami na Florydzie. Głównym punktem programu był udział w 38. edycji Kongresu Hemisferycznego, podczas którego odbyły się giełdy kooperacyjne z partnerami z obu Ameryk.

Camacol to największe forum zrzeszające 22 izb gospodarczych, organizacji handlowych oraz agencji rządowych zajmujących się wymianą towarową i usług. Kongres to również ekspozycja największych firm z obszaru Ameryki Łacińskiej.

Poza Kongresem na uczestników czekał bogaty program. Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak przyjęła zaproszenie do Konsul Honorowej Polski na Florydzie Blanki Rosenstiel a firmy spotkały się z Izbą Handlową Enterprise Florida i Greater Miami Chamber of Commerce. Odbyło się także zaplanowano wcześniej spotkanie z Burmistrzem Miami Tomasem Regaldo.

„Doing business with Poland” to tytuł mityngu, zorganizowanego specjalnie dla lubuskiej delegacji przez Polsko – Amerykańską Izbę Gospodarczą, podczas którego Marszałek Województwa zaprezentowała walory gospodarcze i przyrodnicze naszego regionu a Prezydent Izby, Pan Leszek Ladowski przedstawił możliwości współpracy z Florydą.

Przypomnijmy, to już druga wizyta lubuskich MŚP na Kongresie Hemisferycznym. Pierwsza misja w 2014 roku przyniosła wiele korzyści naszym lubuskim przedsiębiorcom. Tamta wielobranżowa misja gospodarcza skończyła się nawiązaniem wielu ważnych kontaktów biznesowych.

Lubuskie firmy, które wezmą udział w misji gospodarczej do Miami to:

  • Martens Sp. z o.o. (Przytoczna) – produkcja wyrobów budowlanych z betonu,
  • Advanced Graphene Products Sp. z o.o. (Zielona Góra) - produkcja farb, lakierów i podobnych powłok, farb drukarskich, mas uszczelniających,
  • FULL DESIGN Krzysztof Buchowski (Szprotawa) - kompleksowe projektowanie wnętrz budynków,
  • Elitwear Group Sp. z o.o. (Czechów) - produkcja wyrobów z drewna, produkcja wyrobów z korka, słomy, materiałów używanych do wyplatania,
  • THIS WAY Krzysztof Mikołajczak (Gorzów Wielkopolski) - doradztwo w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  • PROSPER Maciej Czerniawski (Gorzów Wielkopolski) - przetwarzanie danych, zarządzanie stronami internetowymi,
  • SIMA Profile Elewacyjne Andrzej Teśluk (Szprotawa) - elewacyjne detale architektoniczne,
  • PHU ART FLOOR (Wilkanowo) – kompleksowe działanie w zakresie podłóg i ich montażu,
  • Fabryka Domów PREFADOM Sp. z o.o. (Gorzów Wlkp.) – budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe,
  • ABG Sp. z o.o. (Zielona Góra) - projektowanie wodno-lądowe.

 

Misja gospodarcza do Miami (USA) realizowana jest w ramach projektu pn. „Promocja gospodarcza Województwa Lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 1.4. Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP, Poddziałanie 1.4.1. Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP – projekty realizowane poza formułą ZIT.