Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHANNOVER MESSE - IV'2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2018-06-18 09:54:13
misje

W dniach 23-28.04.2017 pod przewodnictwem członka zarządu Województwa Lubuskiego Pana Tadeusza Jędrzejczaka odbyła się misja gospodarcza do Niemiec połączona z udziałem najważniejszych na świecie targach innowacyjnych technologii przemysłowych HANNOVER MESSE 2017. Województwo lubuskie wystawiało się na stoisku narodowym wraz z 10 lubuskimi przedsiębiorcami,

Dnia 12.05.2017 r. odbyło się spotkanie podsumowujące misję do Niemiec, podczas którego Wicemarszałek Tadeusz Jędrzejczak podziękował przedsiębiorcom za czynny udział w targach i całej misji. Podkreślił również rolę takich imprez gospodarczych i obecność na nich jako bardzo znaczącą
w promocji województwa. Wicemarszałek wręczył wszystkim uczestnikom spotkania pamiątkowe statuetki.

Przedsiębiorcy podziękowali za profesjonalne przygotowanie misji gospodarczej. Wszyscy podkreślali, że udział w misji i targach Hannover Messe 2017 dał szansę na nawiązanie kolejnych kontaktów handlowych oraz impuls do nowych pomysłów i strategii biznesowych. Przedsiębiorcy lubuscy nadal widzą w Niemczech szansę na znalezienie partnerów, a tym samym rozwój swoich firm i szeroko pojęta wymianę gospodarczą.

Większość firm nawiązała kontakty, które w niedługim czasie mogą zaowocować kontraktami np. z Niemcami, USA. Jak podkreślali bardzo ważne są również rozmowy z lokalnymi firmami, które przynoszą wymierne efekty w postaci współpracy, wymiany doświadczeń, czy realizacji wspólnych projektów.

Przedsiębiorcy oceniają targi Hannover Messe 2017 oraz przeprowadzone tam rozmowy handlowe bardzo pozytywnie. Wszyscy są żywo zainteresowani udziałem w targach w roku 2018 r.

Podczas targów lubuskie firmy uczestniczyły w giełdach kooperacyjnych b2b, seminariach i konferencjach poświęconych tematyce przemysłowej m.in. w polsko niemieckim Business Summit, warsztatach dot. polsko-niemieckiej transgranicznej współpracy gospodarczej konferencjach pn. „Automatyka przemysłowa w Polsce – potencjał rynkowy”, czy „Invest in Poland” oraz polsko-amerykańskim spotkaniu o współpracy w branżach nowoczesnych technologii połączonym z polsko-amerykańskimi spotkaniami biznesowymi, firmy z branży metalowej miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu Klastra Metalowego METALIKA dla przemysłu polskiego i niemieckiego.

 

Firmy uczestniczące w misji

  1. Advanced Graphene Product Sp. z o.o. Zielona Góra produkcja grafenu
  2. AMP Sp. z o. o. Chociule produkcja urządzeń termotechnicznych i pieców próżniowych
  3. Remix S.A. Świebodzin produkcja linii technologicznych oraz pieców do obróbki cieplnej
  4. ASTOZI Tomasz Zięba Nowa Sól IT/ produkcja elementów elektronicznych
  5. Sinersio Polska Sp. z o.o. o/Nowa Sól IT/ICT data center
  6. MAZEL S.A. Nowa Sól elekroenergetyka
  7. Prosper Advertising&Publishing Maciej Czerniawski Gorzów Wlkp IT
  8. Streamsoft Sp. z o.o. Sp. Kom. Zielona Góra IT
  9. This Way Krzysztof Mikołajczak Gorzów Wlkp. IT
  10. PageAndShop Sp. z o.o. Gorzów Wlkp. IT

 

Misję zorganizowano w ramach projektu pn. „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych, finansowanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, w ramach Osi Priorytetowej 1, Działanie 1.4.1 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP - projekty realizowane poza formułą ZIT.

 

Notatkę sporządzili Marzena Kubiak, Daniel Chalecki, Departament Przedsiębiorczości