Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWsparcie przedsiębiorczości

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2015-12-16 10:58:36
lubuskie, firmy, gospodarka, strefy ekonomiczne

Przedsiębiorcy w Lubuskiem mogą pozyskać dofinansowanie na jeden projekt równocześnie z kilku źródeł, łącząc pomoc m.in. z funduszy UE i programów rządowych. W przypadku inwestycji w specjalnej strefie ekonomicznej mogą zaś liczyć na zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych lub fizycznych.

 

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

 

W Lubuskiem znajduje się Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne „INVEST-PARK”. Przedsiębiorcy mogą tu prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Strefy oferują inwestorom ulgi podatkowe. Firmy nie płacą podatku dochodowego (CIT - od osób prawnych lub PIT - od osób fizycznych, w zależności od formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej).

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna leży w centrum Europy i w bezpośrednim sąsiedztwie z Niemcami. Transport zapewniają drogi międzynarodowe E30 (A2), E65 (A3) i E28 oraz linia kolejowa Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa. Położenie strefy nad Odrą i Wartą ułatwia dostęp do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu oraz rzecznych w Berlinie i Hamburgu. Do dyspozycji inwestorów są ponadto pasażerskie i towarowe porty lotnicze w Babimoście, Goleniowie czy stolicy Niemiec - Berlinie. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa do 31 grudnia 2026 r.

K-S SSE obejmuje około 1715 ha. Firmy działające na jej terenie poniosły ponad 5 mld zł nakładów inwestycyjnych. Przedsiębiorstwa, które funkcjonują na terenie K-S SSE, zatrudniają ponad 24 tys. osób.

W skład strefy wchodzi 20 podstref, w tym 16 w województwie lubuskim:

 • Kostrzyn nad Odrą
 • Nowa Sól
 • Bytom Odrzański
 • Słubice
 • Dobiegniew
 • Gorzów Wlkp.
 • Gubin
 • Kargowa
 • Kożuchów
 • Sulęcin
 • Lubsko
 • Skwierzyna
 • Drezdenko
 • Strzelce Krajeńskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Zielona Góra
   

Na terenie K-S SSE działa m.in.: ICT Poland z Włoch - sektor papierniczy, Faurecia Gorzów z Hiszpanii w branży motoryzacyjnej, AB Foods Polska z Wielkiej Brytanii - sektor spożywczy, Teleskop z Belgii z branży metalowej czy Barlinek Inwestycje z Polski - sektor drzewny.

Aby móc inwestować w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, przedsiębiorca musi uzyskać zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej, a także ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości minimum 100 tys. euro. Może natomiast skorzystać z pomocy regionalnej w postaci zwolnienia podatkowego. Chodzi o CIT z tytułu poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy.

Małe przedsiębiorstwa podejmujące działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 70 proc. poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 70 proc. dwuletnich kosztów pracy.

Średnie przedsiębiorstwa zaczynające działalność gospodarczą mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 60 proc. poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 60 proc. dwuletnich kosztów pracy.

Natomiast duże firmy inwestujące na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 50 proc. poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 50 proc. dwuletnich kosztów pracy.

Warunkiem otrzymania pomocy z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy jest ich utrzymanie, przez co najmniej pięć lat dla dużych przedsiębiorstw, a dla małych i średnich przez trzy lata.

Więcej na www.kssse.pl, http://www.kssse.pl/pl/nasi_inwestorzy/kostrzyn_nad_odra/arctic_paper.html

 

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”

 

 

W Lubuskiem działa Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

WSSE składa się z 44 podstref, z których 28 leży w woj. dolnośląskim, osiem na terenie województwa wielkopolskiego, siedem w województwie opolskim oraz jedna w województwie lubuskim, w Szprotawie.

Położona w południowo-zachodniej Polsce gmina Szprotawa posiada dobre warunki lokalizacyjne – odległość od granicy niemieckiej wynosi 60 km, a od Czeskiej 80 km. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 12. Podstrefa leży w odległości: 30 km od autostrady A4, 80 km od przejścia granicznego w Zgorzelcu, 110 km od przejścia granicznego w Jakuszycach i 150 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań - Ławica.

Podstrefa Szprotawa obejmuje 34,40 ha. Teren podstrefy jest w części niezabudowany, co stwarza dogodne warunki do zabudowy. W podstrefie jest dostępnych 32,57 ha terenów pod inwestycje. Obecnie w podstrefie inwestuje dwóch przedsiębiorców. Jednym z nich jest Marmorin B&J, producent wyrobów sanitarnych.

Przedsiębiorcy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” mogą uzyskać pomoc publiczną z tytułu kosztów nowej inwestycji lub z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy, w postaci ulgi w podatku dochodowym.

 

Oficjalna strona: http://www.invest-park.com.pl/start

 

Udogodnienia i zachęty inwestycyjne

 

 • zachęty inwestycyjne w formie zwolnienia z podatku dochodowego CIT, z tytułu poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy w istniejących na terenie województwa lubuskiego Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (K-S SSE) oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (W SSE).
  Dopuszczalna wysokość pomocy do 31 lipca 2014 r. wynosiła 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, natomiast od 1 sierpnia 2014 r. pomoc została obniżona o 15 proc. W przypadku małych przedsiębiorstw maksymalny poziom wsparcia może być podwyższony o dodatkowe 20 proc., w przypadku średnich przedsiębiorstw o dodatkowe 10 proc. To jedne z najwyższych poziomów dopuszczalnej pomocy w Polsce. Dodatkowe przywileje w K-S SSE i W SSE: dostępność działek w pełni przygotowanych pod inwestycje po konkurencyjnej cenie, darmowa pomoc przy załatwianiu formalności związanych z inwestycją, zwolnienie od podatku od nieruchomości (na terenie niektórych gmin)
 • zwolnienia z podatku od nieruchomości oraz od środków transportu – uzależnione od uchwał rad gmin. Preferencje dotyczą głównie nieruchomości, na których zrealizowano nowe inwestycje i stworzono nowe miejsca pracy związane z nową inwestycją. Wielkość oraz długość zwolnień uzależniona jest od sumy nakładów finansowych, ilości stworzonych miejsc pracy oraz wielkości przedsiębiorstwa starającego się o zwolnienie
 • granty rządowe: rządowe dotacje celowe jako wyjątkowa pomoc regionalna w przypadku strategicznych inwestycji zagranicznych w priorytetowe sektory działalności gospodarczej takiej jak: elektronika i IT, motoryzacja, biotechnologia, lotnictwo, BPO, B + R
 • granty współfinansowane ze środków unijnych, w tym instrumenty rynku pracy – pomoc w zakresie zatrudnienia i szkoleń
 • blisko 20 miejskich/gminnych stref aktywności gospodarczych z pełną infrastrukturą
 • istnienie parków naukowo-przemysłowo-technologicznych, które ułatwiają transfer innowacyjnych rozwiązań do biznesu (m.in. Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Nowa Sól)
 • dostępność przygotowanych lokalizacji pod inwestycje typu brownfield i greenfield po korzystnych cenach
 • dostępność bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej kolejowej i rzecznej

 

COIE, COI

 

Potencjalny inwestor ma wiele instytucji okołobiznesowych w województwie lubuskim, które mogą mu pomóc w rozpoczęciu działalności. Są to jednostki zarówno na szczeblu wojewódzkim, gdzie można wyróżnić między innymi Wydział Przedsiębiorczości i mieszczące się w nim Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) oraz Centrum Obsługi Inwestora (COI), funkcjonujące w strukturach Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, jak i na szczeblu gminnym. W poszczególnych miastach można również znaleźć lokalne centra i biura obsługi inwestora.

Misją COIE i COI działających w Urzędzie Marszałkowskim jest świadczenie bezpłatnych, kompleksowych usług o charakterze informacyjnym w zakresie przygotowania i realizacji zadań związanych z inwestycjami polskich i zagranicznych firm na terenie województwa lubuskiego.

Na rok 2015 przygotowano program promocji województwa lubuskiego i lubuskich przedsiębiorców, w ramach którego zorganizowane zostaną m.in. wyjazdy na misje zagraniczne oraz targi.

Do zadań COI oraz COIE w zakresie pro-biz należą:

 • opracowywanie i obsługiwanie projektów inwestorów zagranicznych, zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej w województwie, wyszukiwanie terenów inwestycyjnych zgodnie z potrzebami projektu inwestycyjnego, organizacja spotkań z właścicielami terenów oraz władzami lokalnymi, pomoc w założeniu działalności gospodarczej oraz pomoc w kontakcie ze wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi m.in. za wydawanie zezwoleń podczas procesu inwestycyjnego
 • opieka poinwestycyjna (aftrecare)
 • dostarczanie zainteresowanym inwestorom zagranicznym pakietu informacji gospodarczych o regionie (województwie), m.in. informacji o potencjale gospodarczym regionu i bieżącej sytuacji gospodarczej, prawno-administracyjnych regulacji z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (w tym m.in.: zagadnienia podejmowania, wykonywania i rezygnacji z prowadzenia działalności gospodarczej)
 • charakterystyka instrumentów wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, dostępnych zachęt inwestycyjnych oferowanych na poziomie regionu i kraju oraz instytucji właściwych dla poszczególnych instrumentów poprzez udostępnienie ich danych teleadresowych oraz ich charakterystykę i zakres kompetencji
 • prezentacja informacji o dostępnych lokalizacjach inwestycyjnych poprzez udostępnienie przeglądania bazy w internecie - o regionalnych ofertach inwestycyjnych typu greenfield oraz brownfield
 • udostępnianie informacji o podmiotach gospodarczych z regionu poszukujących inwestora
 • przygotowywanie danych nt. regionalnych potencjalnych poddostawców wg sektorów oraz eksporterów z województwa lubuskiego
 • przygotowywanie oraz obsługa misji handlowo-inwestycyjnych do i z województwa
   

Kontakt:

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

tel.: +48 68 4565 487

coie@lubuskie.pl

http://lubuskie.coie.gov.pl

 

Centrum Obsługi Inwestora

tel. +48 68 4565 425

coi@lubuskie.pl

http://www.coi-lubuskie.pl
 

 

Ośrodki doradcze

 

W regionie działa m.in. Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości z siedzibą w Dobiegniewie - organizacja non – profit , Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp., Państwowa Energetyczna Komisja Kwalifikacyjna,

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego.

Regionalny Ośrodek EFS Gorzów Wielkopolski

ul. Sikorskiego 95

66-400 Gorzów Wlkp.

Tel. 95 722 73 25

info_gorzowwielkopolski@roEFS.pl

www.gorzowwielkopolski.roEFS.pl

 

Regionalny Ośrodek EFS w Zielonej Górze

ul. Jedności 19

65-018 Zielona Góra

Tel.68 30 70 938

animator: 535 353 936

doradca: 535 353 936

E-mail: info_zielonagora@roEFS.pl

zielonagora.roEFS.pl

 

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp.

66-400 Gorzów Wlkp. ul. Sikorskiego 95

tel./fax 95 720 73 25

zdz@zdz.gorzow.pl

 

Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości

Ul. Mickiewicza 7

66-520 Dobiegniew

tel. 95 7611540

fax 95 7639477

 

Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości

Ul. Mickiewicza 7

66-520 Dobiegniew

tel/fax 95 7611037

http://www.swmpdobiegniew.pl/

 

Fundacja Przedsiębiorczość

ul. Mieszka I nr 13

68-200 Żary

tel. +48 /68/ 479 16 00-04

fax. +48 /68/ 479 16 01 lub 04

e-mail: fp@fundacja.zary.pl

http://www.fundacja.zary.pl

Ośrodki szkoleniowo-doradcze

 

Żagańska Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.

ul. Jana Pawła II 15/1

68-100 Żagań

tel./fax 068 477 10 83

http://www.arl-zagan.pl

 

Agencja Rozwoju Regionalnego

 

W Lubuskiem funkcjonuje również Agencja Rozwoju Regionalnego. Jej misją jest podejmowanie działań inspirujących, wspomagających oraz promujących rozwój społeczno-gospodarczy regionu lubuskiego, a także aktywizowanie i wspieranie przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem sektora małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wdrażanie krajowych i europejskich programów pomocowych. Agencja Rozwoju Regionalnego uzyskała status Regionalnej Instytucji Finansującej dla wybranych działań Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2008-2015.

 

Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka Akcyjna

ul. Sulechowska 1

65-022 Zielona Góra

tel. +48 68 327 05 04

agencja@region.zgora.pl

www.region.zgora.pl

 

Lubuski Fundusz Pożyczkowy

ul. Chopina 14

65-001 Zielona Góra

tel. +48 68 329 78 27

tel. +48 68 329 78 28

f.pozyczkowy@region.zgora.pl

 

Punkt Konsultacyjny w Zielonej Górze :

ul. Sulechowska 1

65-022 Zielona Góra

tel. +48 68 329 78 43

ul. Chopina 14

65-001 Zielona Góra

tel. +48 68 329 78 27

 

Punkt Informacyjny ARR S.A. w Gorzowie Wlkp.

ul. Kazimierza Wielkiego 1

66-400 Gorzów Wlkp.

tel. +48 95 739 03 16

r.szwajkowska@region.zgora.pl

 

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej

 

Na terenie województwa lubuskiego działa Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, której głównym zadaniem jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych w niej członków wobec związków zawodowych pracowników, organów władzy i administracji państwowej, a także samorządu terytorialnego. OPZL zrzesza lubuskie firmy niezależnie od ich wielkości, branży w której działają czy rodzaju prowadzonej działalności.

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej prowadzi szereg inicjatyw dla lubuskich przedsiębiorców. Jest wydawcą magazynu Biznes Lubuski, w którym opisuje wszystko to co dzieje się w regionalnej gospodarce. Świadczą ponadto bezpłatne usługi informacyjne dla przedsiębiorców w ramach punktu konsultacyjnego. Ich przedstawiciele pracują w wielu obszarach lubuskiej gospodarki. OPZL posiada swoje biuro w Zielonej Górze, ponadto działają oddziały w Nowej Soli, Wschowej i Żarach.

 

Biuro Zielona Góra

ul. Reja 6

65-076 Zielona Góra

Tel. 68 327 18 81

Tel. 68 325 98 58

biuro@opzl.pl

 

Oddział Żary/Żagań

ul. Wrocławska 12

68-200 Żary

Tel. 68 415 53 61

zary@opzl.pl

 

Oddział Wschowa

ul. Niepodległości 3a

67-400 Wschowa

tel. 884 782 630

wschowa@opzl.pl

Oddział Nowa Sól

ul. Inżynierska 8, pok.28

67-100 Nowa Sól

Tel. 68 411 44 22

nowasol@opzl.pl

 

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości

 

Kolejnym ośrodkiem szkoleniowo-doradczym jest Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości, który organizuje różnego rodzaju kursy i szkolenia przygotowujące do prowadzenia własnego biznesu. OWP prowadzi również szereg usług dla małych i średnich firm już działających, wspomagając ich w znalezieniu źródła finansowania, rynku zbytu, inwestorów, rozmów z instytucjami finansowymi, w zdobyciu dodatkowej wiedzy do prowadzenia swojej firmy.

Instytucja świadczy bezpłatne usługi informacyjne i doradcze m.in. w zakresie: administracyjno-prawnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, zasad i warunków korzystania z programów pomocy publicznej i innych zewnętrznych źródeł finansowania działalności gospodarczej.

 

Fundacja Przedsiębiorczość

ul. Mieszka I nr 13

68-200 Żary

tel. +48 /68/ 479 16 00-04

fax. +48 /68/ 479 16 01 lub 04

e-mail: fp@fundacja.zary.pl

www.fundacja.zary.pl

 

Lubuskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Lubuskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości “LCRP” jest stowarzyszeniem wspierającym przedsiębiorczość zarówno w rozumieniu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, jak i wśród osób aktywnych, którym brakuje takiego wsparcia.

LCRP zajmuje się organizowaniem spotkań, konferencji, seminariów, warsztatów, szkoleń, kursów, zjazdów, sympozjów i targów. Pozyskuje również środki finansowe, w tym unijne na rzecz wpierania i rozwoju przedsiębiorczości. Ponadto prowadzi działalność informacyjno-edukacyjną, udziela wsparcia, w tym finansowego, inicjatywom i organizacjom pozarządowym oraz działalność doradczą: dla przedsiębiorców ze szczególnym uwzględnieniem sektora małych i średnich przedsiębiorstw, dla organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego.

 

Lubuskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości “LCRP”

Ul. Kręta 5

65-770 Zielona Góra

Tel: 512 125 480

e-mail: lcrp@onet.eu

www.lcrp.pl

 

Zachodnia Izba Przemysłowo–Handlowa

 

Misją Zachodniej Izby Przemysłowo – Handlowej jest pomoc zrzeszonym w niej przedsiębiorcom poprzez wysokiej jakości usługi w obszarach ich aktywności gospodarczej oraz integracja organizacji otoczenia biznesu.

Celem Izby jest ochrona i reprezentacja interesów zrzeszonych w izbie podmiotów gospodarczych wobec administracji państwowej i lokalnej różnych szczebli, przyczynianie się do tworzenia warunków rozwoju życia gospodarczego oraz wspierania inicjatyw gospodarczych członków izby, promowanie przedsiębiorstw członków izby. Więcej na www.ziph.pl

 

 

 

 

 

 

Jest wiele powodów, dla których województwo lubuskie jest atrakcyjne dla inwestorów. Do najważniejszych należą: położenie przy granicy z Niemcami, jedne z najniższych, konkurencyjnych kosztów pracy w Polsce, dostępność kadr oraz bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna m.in.: transport drogowy (A2, A18, S3), kolejowy, rzeczny, lotnisko w Babimoście koło Zielonej Góry.

Region oferuje inwestorom zagranicznym rozliczne zachęty inwestycyjne dostosowane do ich potrzeb. Możliwe jest łączenie różnych form pomocy np. zachęt w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i zachęt podatkowych uchwalanych przez rady gmin.

Fundusze strukturalne Unii Europejskiej także mogą wspierać inwestycje w regionie - nie tylko bezpośrednio, ale także pośrednio, np. pomagając zbudować bądź zmodernizować istniejącą infrastrukturę.

Poniżej przedstawiono zestawienie, z jakich programów operacyjnych, środków, funduszy mogą lub będą mogły korzystać firmy. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce mogą pozyskać dofinansowanie na jeden projekt równocześnie z kilku źródeł, łącząc pomoc dostępną m.in. w ramach Funduszy Strukturalnych UE, Programów Rządowych i w przypadku lokalizacji inwestycji na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych lub fizycznych.

Pożyczki

 

Możliwe jest także otrzymanie pożyczek zwrotnych na preferencyjnych warunkach. Pożyczki te mogą otrzymać mikro i małe firmy oraz MŚP( small&medium) zarejestrowane na terenie Polski. Pożyczki udzielają:
 

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – Lubuski Fundusz Pożyczkowy

Zielona Góra, ul. Chopina 14, tel. 68 329 78 29-34

www.lfp.region.zgora.pl

 

Fundacja "Przedsiębiorczość" w Żarach

ul. Mieszka I 13, 68-200 Żary tel. 68 4791600 - 04

fp@fundacja.zary.pl, www.fundacja.zary.pl

 

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

ul. Kupiecka 32 B, 65-058 Zielona Góra, tel. 68 323 96 00,

lfpk@lfpk.pl, lfpk.pl

 

Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości z siedzibą w Dobiegniewie

ul. Mickiewicza 7, 66-520 Dobiegniew, tel. 95 76 39 478,

biuro@swmpdobiegniew.pl, www.swmpdobiegniew.pl

 

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp.

ul.Sikorskiego 95, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 73 25,

zdz@zdz.gorzow.pl, www.zdz.gorzow.pl

 

ECDF Sp. z o.o.

ul. Promienista 83, 60-141 Poznań, tel. 61 835 00 98,

ecdf@ecdf.pl, www.ecdf.pl

 

 

Ważne linki:

 

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

tel.: +48 68 4565 487

coie@lubuskie.pl

http://lubuskie.coie.gov.pl

 

Centrum Obsługi Inwestora

tel. +48 68 4565 425

coi@lubuskie.pl

http://www.coi-lubuskie.pl

 

Osoby do kontaktu w Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Zielnej Górze odnośnie dostępnych programów i środków unijnych:

Punkt konsultacyjny w ARR SA

Krzysztof Jurek

tel. +48 68 329 78 27

email: k.jurek@region.zgora.pl

http://www.region.zgora.pl

 

Marta Rosiak

tel. +48 68 329 78 43

email: m.rosiak@region.zgora.pl

http://www.region.zgora.pl

e-mail: babij@kssse.pl

 

 

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Szczegóły: http://www.kssse.pl/pl/oferta/zwolnienia_podatkowe.html

ul. Orła Białego 22

66-470 Kostrzyn n. Odrą

Tel.: (+48 95) 721 98 00

Fax: (+48 95) 752 41 67

E-mail: info@kssse.pl

www.kssse.pl

 

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o.

ul. Stary Rynek 1

65-001 Zielona Góra

www: www.lppt.pl

e-mail: info@lppt.pl

tel.: 601 554 897

 

Możliwe jest także otrzymanie pożyczek zwrotnych na preferencyjnych warunkach. Pożyczki te mogą otrzymać mikro i małe firmy oraz MŚP zarejestrowane na terenie województwa lubuskiego. Pożyczek udzielają:

 

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – Lubuski Fundusz Pożyczkowy

Zielona Góra, ul. Chopina 14, tel. 68 329 78 29-34

www.lfp.region.zgora.pl

 

Fundacja "Przedsiębiorczość" w Żarach

ul. Mieszka I 13, 68-200 Żary tel. 68 4791600 - 04

www.fundacja.zary.pl

 

Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.

ul. Kupiecka 32 B, 65-058 Zielona Góra, tel. 68 323 96 00,

www.lfpk.pl

 

Stowarzyszenie Wspierania Małej Przedsiębiorczości z siedzibą w Dobiegniewie

ul. Mickiewicza 7, 66-520 Dobiegniew, tel. 95 76 39 478,

www.swmpdobiegniew.pl

 

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie Wlkp.

ul.Sikorskiego 95, 66-400 Gorzów Wlkp., tel. 95 720 73 25,

www.zdz.gorzow.pl

 

ECDF Sp. z o.o.

ul. Promienista 83, 60-141 Poznań, tel. 61 835 00 98,

www.ecdf.pl