Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportuwebinaria rynki niemiecki i austriacki

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2020-10-16 15:04:36
aktualności

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego organizuje w ramach działań proeksportowych dwa seminaria w formie transmisji on-line, których tematem będą zagadnienia związane z możliwościami eksportu i handlu z Niemcami i Austrią w dobie pandemii COVID -19.

Webinaria odbędą się:

 

  • 17 listopada 2020 od godz. 10:00 do 12.00 (rynek austriacki)
  • 20 listopada 2020 od godz. 10:00 do 12.00 (rynek niemiecki)


Zapraszamy do udziału podczas którego poznasz:

  • charakterystykę rynków
  • eksport towarów i usług, wymogi formalno-prawne, przepisy celne,
  • zakładanie działalności gospodarczej, otwieranie filii,
  • delegowanie pracowników,
  • certyfikację produktu,
  • zmiany przepisów /obostrzenia w dobie epidemii COVID -19.


Szkolenie poprowadzą:

Mecenas Aleksandra T. Fux, która jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu w Wiedniu. Posiada wieloletnie doświadczenie adwokackie oraz jako prelegent. Prowadziła wykłady m.in. nt. „Delegowanie pracowników na teren Austrii”, „Umowa o strefie wolnego handlu w praktyce – perspektywa firm” „Praktyka działalności na rynkach zagranicznych”, „Ekspansja na Rynek w Austrii", czy tez zakładania działalności na terenie Austrii pn. "Setting up a business in Austria". Jest członkiem Wiedeńskiej Izby Adwokackiej (RAK Wien), Przewodnicząca Polsko-Austriackiej Inicjatywy Współpracy Gospodarczej (PAIWG), członkiem Zarządu w międzynarodowym stowarzyszeniu polskich izb handlowych za granicą (PolChambers), członkiem organizacji PPWA, Polish Professional Women in Austria (Wiedeń), Polskiej Grupy Biznesowej w Wiedniu (PGB) oraz w Austriackim Czerwonym Krzyżu. Ponadto publikuje i prowadzi działalność społeczną, prowadzi rubrykę „Dyżur prawny“ w polskojęzycznym dwumiesięczniku „Polonika” wydawanym w Austrii.

 

Mecenas Łukasz Żak specjalizujący się w zagadnieniach związanych z prawem pracy oraz międzynarodową współpracą przedsiębiorstw. Przez ponad 15 lat zaangażowany w działania wspierające rozwój i innowacyjność polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim. Świadczy specjalistyczne usługi doradcze i szkoleniowe doradcze w zakresie przygotowania efektywnych strategii rozwoju firmy i modeli biznesowych zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym, transgranicznego świadczenia usług czy procedur legalnego zatrudniania cudzoziemców. W ciągu ostatnich 15 lat przeprowadził ponad 300 szkoleń w swojej specjalizacji. Współpracownik Kongsberg Maritime Poland na stanowisku - Workers Mobility Legal and Tax Advisor, współpracownik w Jakubowski - Niecko Kancelaria Radcy Prawnego i Adwokata Sp. k., Ekspert ds. współpracy międzynarodowej przedsiębiorstw w Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, aktywny członek Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego. Ekspert i doradca w licznych inicjatywach i projektach wspierających polskie przedsiębiorstwa w rozwoju krajowym i zagranicznym w 2017 r. członek zespołu powołanego przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa do zespołu pracującego przy pilotażowym projekcie związanym z działaniem polskich firmy budowlanych na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego.

 

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzednim zgłoszeniu pod adresem: coie@lubuskie.pl

 

 

Zgłoś się już dziś!

Pliki do pobrania

Program spotkania AUSTRIA 1
doc | 1.28 MB
Pobierz
Program spotkania Niemcy 1
doc | 1.28 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Usługi biura rachunkowego w Częstochowie

Biuro rachunkowe świadczy usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w zakładaniu działalno...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Biuro rachunkowe Częstochowa

Biuro rachunkowe oferuje swoje usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w rozpoczęciu dzi...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Biżuteria artystyczna

Jesteśmy pracownią jubilerską, w której tworzymy biżuterię artystyczną ręcznie malowaną. Wzory na...
Polska - CZĘSTOCHOWA 2020-10-23 Dodał: Marzena Królikowska-Kukuła Przemysł jubilerski Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert