Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCSR w firmie. Bezpłatne warsztaty regionalne on-line dla przedstawicieli sektora MŚP - UWAGA - ODWOŁANE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2020-09-29 09:15:30
aktualności, warsztaty, online

Szanowni Państwo, decyzją organizatorów warsztaty zostały przełożone na inny termin, o nowym terminie będzie informować na bieżąco. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach online w regionach dla przedstawicieli sektora MŚP. Warsztaty dotyczą tematyki społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i znaczenia innowacji dla zrównoważonego rozwoju.

 
Szanowni Państwo, decyzją organizatorów warsztaty zostały przełożone na inny termin, o nowym terminie będzie informować na bieżąco.
 
 

Z uwagi na sytuację epidemilogiczną, warsztaty będą prowadzone w formule online, przez firmę Goodbrand, która ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów związanych z tematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i celów zrównoważonego rozwoju (SDG).

 

Z uwagi na zmianę formuły warsztatu ze stacjonarnego na online, dysponujemy większą ilością miejsc, dlatego zapraszamy do rejestracji na 3 wolne terminy:

 • 23 września 2020 r. region łódzki
 • 29 września 2020 r. region zachodniopomorski
 • 1 października 2020 r. region lubuski

 

Warsztaty te odbędą się na bezpłatnej platformie Zoom - uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z użytkowaniem platformy, należy jednak zainstalować ją na komputer lub skorzystać z możliwości udziału w warsztatach poprzez przeglądarkę internetową.

 

Dlaczego warto wziąć udział w warsztacie:

 • poznasz praktyczne narzędzia, które pozwolą Ci zarządzać obszarami wpływu przedsiębiorstwa na co dzień,
 • zwiększysz swoją konkurencyjności na rynku poprzez zastosowanie elementów CSR i SDG,
 • nauczysz się jak krok po kroku budować strategię rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o CSR,
 • dowiesz się jakie innowacje pozwolą Ci zmienić model biznesowy tak by osiągać korzyści ze zrównoważonego rozwoju,
 • uporządkujesz wiedzę z zakresu standardów odpowiedzialnego biznesu.

Program warsztatów składa się z trzech bloków tematycznych:

 • teoretycznego – wprowadzającego w zagadnienia związane z tematyką CSR i SDG,
 • regionalnego – w jaki sposób można połączyć wyzwania w danym regionie z CSR oraz innowacją dla zrównoważonego rozwoju,
 • praktycznego – w którym poznają Państwo praktyczne narzędzia zastosowania zasad CSR oraz celów SDGs w swoim przedsiębiorstwie.
 
 

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na wskazany przez Państwa adres email prześlemy informacje na temat uczestnictwa warsztacie w formule online oraz kwestionariusz, za pomocą którego będzie Państwo mogli sprawdzić w jakich obszarach Państwa przedsiębiorstwa CSR występuje, a w jakich należałoby jego działania usprawnić.

 

Dane zebrane z kwestionariuszy mają charakter anonimowy, statystyczny i posłużą wyłącznie jako jeden z elementów ćwiczeń podczas warsztatów.

 

W przypadku pytań prosimy o przesłanie e-maila na adres: katarzyna.dinst@mfipr.gov.pl

  

Grupa robocza ds. innowacji dla zrównoważonego rozwoju i CSR opracowała scenariusz warsztatów. W oparciu o wypracowany scenariusz, we wrześniu 2019 r. odbył się w Warszawie pilotaż warsztatów. Uczestnikami szkolenia byli właściciele oraz pracownicy MŚP z różnych regionów Polski. Reprezentowali różnorodne branże (m.in. usługi transportowe, produkcja styropianu, hotelarstwo, finanse, zarządzanie infrastrukturą wodną, regionalne stowarzyszania branżowe).

Warsztaty zostały pozytywnie ocenione przez ich uczestników, który zarekomendowali organizacji warsztatów w regionach i wzbogacenie ich o wiedzę praktyczną z zakresu tworzenia strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Grupa robocza uzgodniła założenia do organizacji warsztatów w regionach w 2020 roku. Nawiązano współpracę z lokalnymi władzami i regionalnymi ośrodkami wspierającymi przedsiębiorców. Trwa przygotowywanie programów dla poszczególnych warsztatów regionalnych.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Usługi biura rachunkowego w Częstochowie

Biuro rachunkowe świadczy usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w zakładaniu działalno...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Biuro rachunkowe Częstochowa

Biuro rachunkowe oferuje swoje usługi na terenie Częstochowy i okolic. Pomagamy w rozpoczęciu dzi...
Polska - Częstochowa 2020-10-23 Dodał: Bartłomiej Kukuła Usługi finansowe Zobacz ofertę

Biżuteria artystyczna

Jesteśmy pracownią jubilerską, w której tworzymy biżuterię artystyczną ręcznie malowaną. Wzory na...
Polska - CZĘSTOCHOWA 2020-10-23 Dodał: Marzena Królikowska-Kukuła Przemysł jubilerski Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert