Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBotswana-Poland Multi-Sector Business Forum online

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2020-07-30 15:20:48
aktualności, webinarium

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Botswana Investment and Trade Center we współpracy z Ambasadą Botswany w Berlinie i Ministerstwem Rozwoju zapraszają na Forum Biznesu Botswana – Polska poświęcone możliwościom wzajemnej współpracy.

Spotkanie odbędzie się 4 sierpnia 2020 r. w godz. 11.30-13.00, za pośrednictwem platformy ZOOM.

 

Botswana to jedno z najbogatszych państw Afryki Subsaharyjskiej. W ciągu kilku ostatnich dekad gospodarka tego kraju rozwijała się w bardzo szybkim tempie. Za tym sukcesem kryją się nie tylko złoża diamentów, ale również stabilność polityczna, duża swoboda ekonomiczna i niski poziom korupcji.

Centralnie położona w SADC (Southern African Development Community) Botswana oferuje dostęp do siedmiu szybko rozwijających się rynków Afryki Południowej z najlepszą infrastrukturą śródlądową w Afryce i dobrze rozwiniętym środowiskiem logistycznym w regionie.

Prowadzona aktualnie strategia rządowa, w tym polityka post Covid-19, zmierza do stopniowej dywersyfikacji gospodarki Botswany poprzez przyciąganie inwestycji krajowych i zagranicznych w wybranych priorytetowych sektorach gospodarki. Są to m.in.:

  • rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze
  • sektor zdrowia (farmaceutyki, turystyka medyczna, laboratoria diagnostyczne itp.).

Możliwości nawiązania współpracy dla polskich przedsiębiorców istnieją również w pozostałych sektorach, takich ICT, produkcja przemysłowa oraz turystyka.

Dlaczego warto współpracować z Botswaną i na jakich zasadach? Chcesz poznać możliwości współpracy oraz warunki inwestycyjne jakie oferuje Botswana? Weź udział w naszym webinarium!

Podczas spotkania przedstawione zostaną:

  • charakterystyka gospodarki Botswany i możliwości wejścia na rynek z uwzględnianiem mechanizmów zastosowanych w związku z Post Covid-19
  • możliwości w zakresie wzajemnej współpracy handlowo-inwestycyjnej; priorytetowe sektory: rolnictwo, zdrowie, ICT, turystyka
  • informacje nt. środowiska inwestycyjnego w Botswanie, udogodnień dla inwestorów i związanych z nimi możliwościami dla polskich firm.

Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. Udział jest możliwy po uprzedniej rejestracji i wypełnieniu formularza zgłoszenia

Rejestracja on line

Do uczestników, którzy potwierdzą zainteresowanie i zarejestrują się, przesłany zostanie bezpośrednio przed wydarzeniem link do udziału w webinarium za pośrednictwem platformy ZOOM.

Spotkanie jest kontynuacja działań podejmowanych przez KIG z partnerami z Botswany – Botswana Investment and Trade Center na rzecz rozwoju współpracy polskich i botswańskich przedsiębiorców. W 2019 r. KIG wspólnie z BITC zorganizowała misję gospodarczą do Botswany a wcześniej wiele spotkań biznesowych dla polskich firm, w tym m.in. z udziałem Prezydenta Botswany Pana Mokgweetsi E.K. Masisi.

Relacje ze wspomnianych wyżej wydarzeń [TUTAJ] oraz [TUTAJ]

Kontakt:
Biuro Współpracy z Zagranicą KIG

Elżbieta Wojtas
tel: 22 6309752
e-mail: ewojtas@kig.pl

Agnieszka Salamończyk, Z-ca Dyrektora
tel: 22 6309773
e-mail: asalamonczyk@kig.pl

 

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert