Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZaproszenie na seminarium "Narzędzia teleinformatyczne wpierające rozwój klastrów energii. Rozwiązania dostępne na rynku"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2019-10-17 14:12:35
aktualności, seminarium

Zapraszamy do udziału w seminarium "Narzędzia teleinformatyczne wspierające rozwój klastrów energii. Rozwiązania dostępne na rynku", które odbędzie się 24 października br. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, al. A. Mickiewicza 30, budynek B1, sala 120.

W ramach seminarium zostaną zaprezentowane wybrane rozwiązania teleinformatyczne wspierające zarządzanie klastrami oraz monitorowanie otoczenia klastra.

W szczególności organizatorzy przewidują dyskusję i wymianę doświadczeń w obszarze dostępności, bezpieczeństwa i efektywności rozwiązań ICT mających wspomagać zarządzanie klastrami, technologii teleinformatycznych wykorzystywanych do ich budowy, wymagań stawianym narzędziom informatycznym przeznaczonym dla różnych grup użytkowników, a także potrzeb tworzenia nowych, dedykowanych funkcjonalności.
Wydarzenie jest piątym z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)". Organizatorami są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER - Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Energii(lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in. wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji dla Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.

Do udziału w seminarium zapraszamy przedstawicieli inicjatyw energetycznych, w tym koordynatorów klastrów energii oraz reprezentantów środowisk nauki, biznesu, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych zainteresowanych współpracą przy rozwijaniu energetyki rozproszonej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (max. 80 osób) w razie zainteresowania prosimy o możliwie szybkie potwierdzenie uczestnictwa za pośrednictwem formularza rejestracyjnego:

https://evenea.pl/event/5seminarium/

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczenia uczestnictwa w seminarium do jednego przedstawiciela instytucji.

W załączeniu aktualny program wydarzenia.
 
Pliki do pobrania

ProgramSeminarium24pazdziernika20191
pdf | 436.62 KB
Pobierz