Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuForum Inwestycyjne w Batumi, 10-11 lipca 2019 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2019-06-21 13:30:04
aktualności

W dniach 10-11 lipca 2019 r. odbędzie się w Batumi, w Gruzji 1. Forum Inwestycyjne Partnerstwa Wschodniego „Dziesięć lat po Pradze”. Wydarzenie to jest organizowane przez rząd Gruzji przy wsparciu Komisji Europejskiej.

W związku z 10 rocznicą powstania PARTNERSTWA WSCHODNIEGO w dniach 10-11 lipca 2019 r. odbędzie się w Batumi, w Gruzji 1. Forum Inwestycyjne Partnerstwa Wschodniego „Dziesięć lat po Pradze”, które będzie wydarzeniem towarzyszącym 16. Międzynarodowej Konferencji.

 

Wydarzenie to jest organizowane przez rząd Gruzji przy wsparciu Komisji Europejskiej. Partnerstwo Wschodnie (PW), powołane w 2009 r., to wspólna inicjatywa Unii Europejskiej i jej państw członkowskich, a także 6 krajów partnerskich z Europy Wschodniej i Zakaukazia: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Ma ona na celu stworzenie wspólnego obszaru demokracji, dobrobytu, stabilności i ściślejszej współpracy. Partnerstwo zapewnia solidne ramy współpracy wielostronnej oraz ułatwia pogłębianie współpracy dwustronnej z UE. Spektrum współpracy wielostronnej w ramach Partnerstwa jest bardzo szerokie i obejmuje m.in. tworzenie możliwości rynkowych poprzez integrację gospodarczą i umowy handlowe, czy też zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i usprawnienia połączeń energetycznych i transportowych. Międzynarodowa konferencja w Batumi będzie platformą do omawiania procesów zachodzących w Europie i regionie, a także na całym świecie, w tym utrzymujących się wyzwań i sposobów ich rozwiązywania, a także roli krajów PW w tych procesach. Głównym gościem tegorocznej konferencji będzie przewodniczący Rady UE J.E. Donald Tusk. Zapowiedziano także udział ministrów państw członkowskich UE i PW, przywódców politycznych, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, mediów - w konferencji weźmie udział ponad 500 uczestników.

 

Pierwsze Forum Inwestycyjne Partnerstwa Wschodniego ma na celu omówienie wpływu Programu Partnerstwa Wschodniego Unii Europejskiej na środowisko inwestycyjne sześciu krajów partnerskich (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Ukraina) po dziesięciu latach jego istnienia. Głównym celem Forum jest promowanie projektów inwestycyjnych, w tym możliwości JV, w krajach Partnerstwa Wschodniego w kluczowych sektorach: infrastruktura (w tym turystyka i logistyka), energia, produkcja i rolnictwo.

 

Organizatorzy oczekują, że uczestnikami Forum będą ministrowie z krajów Partnerstwa Wschodniego, urzędnicy UE wysokiego szczebla, a także liderzy biznesu, przedstawiciele organizacji biznesowych, organizacji międzynarodowych, międzynarodowych instytucji finansowych i mediów, zarówno z krajów Partnerstwa Wschodniego, jak i państw członkowskich UE.

Ponadto w obradach wezmą też udział wysocy rangą urzędnicy Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

Forum będzie więc okazją do spotkania z przedstawicielami rządów i sektora prywatnego krajów PW, instytucji finansowych. Na marginesie Forum w formacie G2B i B2B będzie możliwość omówienia możliwości inwestycyjnych w priorytetowych sektorach.

 

Szczegółowe informacje o programie znajdują się w załączniku.

Do udziału w Forum zapraszamy przedstawicieli firm z sektorów: infrastruktura (w tym turystyka i logistyka), energia, produkcja i rolnictwo.

 

Uprzejmie proszę o zgłaszanie zainteresowania udziałem najpóźniej do 26 czerwca br. na adres: aderbin@kig.pl
Pliki do pobrania

1st Eastern Partnership Investment Forum
pdf | 1.38 MB
Pobierz
OFFICIAL INVITATION AND AGENDA
pdf | 520.01 KB
Pobierz