Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuForum Biznesu - Szczyt Bałkanów Zachodnich

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2019-06-18 08:22:56
aktualności

4 lipca PAIH i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapraszają firmy oraz bilateralne izby handlowe do Poznania na Forum Biznesu. Wydarzenie odbywa się w ramach Szczytu Bałkanów Zachodnich - spotkania szefów rządów - partnerów Procesu Berlińskiego, którzy będą rozmawiać o najważniejszych sprawach w relacjach na linii Unia Europejska i Bałkany Zachodnie.

Podczas Forum Biznesu Bałkanów Zachodnich odbędą się rozmowy B2B i panele dyskusyjne dotyczące takich tematów, jak: innowacje, finansowanie przedsiębiorczości, handel i inwestycje, współpraca regionalna. Wezmą w nich udział przedstawiciele rządów Bałkanów Zachodnich i Unii Europejskiej, przedstawiciele biznesu oraz specjaliści z regionalnych instytucji gospodarczych.

Forum adresowane jest w pierwszej kolejności do firm z sektorów:

  • energetyki i infrastruktury energetycznej;
  • przedsiębiorstw teleinformatycznych i start-upów technologicznych (IT/ICT);
  • spożywczych i agrotechnicznych;

a także do bilateralnych izb handlowych krajów partnerskich Procesu Berlińskiego (10 krajów Unii Europejskiej oraz 8 państw Bałkanów Zachodnich)* oraz regionalnych instytucji gospodarczych.Na Forum Biznesu Bałkanów Zachodnich swoją obecnością potwierdzi m.in.: Komisarz Unii Europejskiej Johannes Hahn, Sekretarz Generalny OECD Jose Angel Gurria, Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

 
Udział w Forum oraz rozmowach B2B jest bezpłatny.

Uwaga: językiem Forum Biznesu jest tylko i wyłącznie język angielski.


Rejestracja na Forum i rozmowy B2B »
Program »W razie pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem:poznan2019@paih.gov.pl


***

Szczyt Bałkanów Zachodnich odbywa się w dniach 3-5 lipca w Poznaniu. Wydarzenie to wpisuje się w priorytety polskiego przewodnictwa w Procesie Berlińskim. Priorytety polskiego przewodnictwa to: gospodarka, wzajemne powiązania, społeczeństwo obywatelskie i bezpieczeństwo.

* Proces Berliński to inicjatywa zapoczątkowana przez Niemcy i łącząca partnerów Unii Europejskiej oraz z Bałkanów Zachodnich. W Procesie Berlińskim uczestniczą - po stronie bałkańskiej: Czarnogóra, Serbia, Macedonia Północna, Albania, Bośnia i Hercegowina, Kosowo, natomiast po stronie Unii Europejskiej: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Francja, Grecja, Niemcy, Polska, Słowenia, Wielka Brytania, Włochy.