Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJournée Économique – Republika Demokratyczna Konga - możliwości współpracy między Polska a RDK - 24 kwietnia 2019 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2019-04-12 13:06:33
aktualności

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Ambasada Demokratycznej Republiki Konga w Warszawie, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, zapraszają na Journée Économique – spotkanie gospodarcze poświęcone Demokratycznej Republice Konga (DRK) oraz możliwościom współpracy na tym afrykańskim rynku.

Demokratyczna Republika Konga od kilku lat znajduje się na drodze do stabilizacji politycznej i społecznej, co pozwoliło na podjęcie odbudowy gospodarki narodowej. Obecnie realizowany jest program wspierający rozwój gospodarki tzw. Programme d’urgence pour les 100 premiers jours du Chef d’Etat. Czynnikami, które mogą sprzyjać rekonstrukcji kongijskiej gospodarki są przede wszystkim bardzo bogate zasoby mineralne, warunki klimatyczne dogodne dla rozwoju rolnictwa, rybactwa i przemysłu drzewnego oraz duża liczba ludności (ponad 84 mln mieszkańców) i rozległy obszar, które czynią DRK jednym z największych rynków w Afryce. DRK jest jednym z najbardziej zasobnych w bogactwa naturalne krajów afrykańskich – występują tu m.in. bogate złoża kobaltu, miedzi, kadmu, ropy naftowej, diamentów, złota, srebra, cynku, manganu, cyny, germanu, uranu, radu, boksytów, rudy żelaza i węgla.

Oprócz perspektyw nawiązania współpracy w sektorze wydobywczym, istnieje możliwość współpracy w zakresie realizacji priorytetowych dla gospodarki DRK projektów w ramach rolnictwa, infrastruktury - szczególnie związanych z budową dróg, kolei, budynków, sieci energetycznej, uzdatnianiem wody.

 

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, ul Trębacka 4, w dniu 24 kwietnia 2019 w godzinach 10.30 – 12:30 i będzie okazją do dyskusji oraz bezpośrednich pytań do przedstawicieli instytucji rządowych RDK na temat realizowanego programu rekonstrukcji gospodarki RDK oraz potencjalnej współpracy dwustronnej, jak również okazją do prezentacji polskich firm i ich oferty dla kongijskich partnerów.

 

Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne polsko-francuskie podczas spotkania. Potwierdzenie udziału i rejestracja poprzez wypełnianie formularza rejestracyjnego Rejestracja on line

Kontakt: Agnieszka Salamończyk: asalamonczyk@kig.pl tel 22 63 09 773; Elżbieta Wojtas: ewojtas@kig.pl tel 22 63 09 752

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Czapki z haftem

Jedne z gadżetów odzieżowych, noszonych przez cały rok to czapki z haftem. Wiosną, latem i jesien...
Polska - ŻARY 2020-01-10 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

Bluzy reklamowe z nadrukiem

Uzupełniają garderobę zatrudnionej kadry, a są to bluzy reklamowe z nadrukiem,mogą być też eksklu...
Polska - ŻARY 2019-12-20 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

długopis strzykawka

To pozycja zwłaszcza dla tych, którzy chcą się wyróżniać. Długopis strzykawka z miarką jest cieka...
Polska - ŻARY 2019-10-28 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert