Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie informacyjne dla przedsiębiorców eksportujących swoje produkty do Niemiec (VerpackG) - Warszawa, 12 lutego 2019 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2019-02-06 08:36:02
aktualności, spotkanie

1 stycznia 2019 r. weszła w życie niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG), która ma kluczowe znaczenie dla polskich producentów i dystrybutorów (w tym również dla operatorów sklepów internetowych i firm handlujących przez internet), eksportujących produkty do Niemiec.

Ustawa nakłada na wszystkie podmioty wprowadzające produkty do obrotu w Niemczech obowiązek uiszczania opłat za opakowania, a w przypadku opakowań trafiających do prywatnych odbiorców końcowych również rejestracji w Centralnym Rejestrze Opakowań (LUCID). Nieprzestrzeganie nowych regulacji może wiązać się z zakazem sprzedaży produktów do Niemiec lub wysokimi karami pieniężnymi.Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa organizują bezpłatne spotkanie informacyjne. Odbędzie się ono 12 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w siedzibie MPiT przy placu Trzech Krzyży 3/5 w sali ABC. Spotkanie skierowane jest do firm produkcyjnych oraz handlowych.

Formularz zgłoszeniowy i program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej: https://ahk.pl/pl/wydarzenia/event-details-pl/warszawa-spotkanie-informacyjne-obowiazki-w-zakresie-opakowan-wprowadzanych-do-obrotu-w-niemczech/ .

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.

 

mpit