Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLubuska Akademia Rozwoju: Czas na I sesję

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2019-01-11 10:14:16
aktualności, lar

Jak sięgnąć po unijne pieniądze, chronić środowisko, zadbać o zdrowie mieszkańców oraz jakie korzyści przyniesie regionowi Park Technologii Kosmicznych – to główne tematy styczniowej sesji trzeciej edycji Lubuskiej Akademii Rozwoju. Na wykłady zapraszamy w piątek 18 stycznia.

  • 18 stycznia 2019 r. (piątek), godz. 11:00 – 13:15 (rejestracja od 10:00)
  • Sala Kolumnowa Sejmiku Województwa Lubuskiego (ul. Podgórna 7, Zielona Góra)

 

Sesję rozpocznie Sylwia Pędzińska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym UMWL, która przedstawi możliwości korzystania ze środków unijnych w ramach 32 kolejnych konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Bartosz Sierżęga – Dyrektor ds. rozwoju Grupa EKOPRO, wystąpi z prelekcją pt.: Gospodarka o obiegu zamkniętym – nowa forma ochrony środowiska, podczas której omówi rozwiązania mające na celu wdrożenie odpowiednich działań organizacyjnych i procesowych, zapewniających perspektywiczne myślenie i odpowiedzialne funkcjonowanie firm w segmencie ochrony środowiska, recyklingu, gospodarki odpadami i emisjami.

 

Sport i zdrowy styl życia Lubuszan. Jak zadbać o zdrowie naszych mieszkańców? to temat wystąpienia byłego wioślarza AZS AWF Gorzów Wielkopolski - Michała Jelińskiego. Trzykrotny olimpijczyk, w tym złoty medalista z Pekinu 2008, czterokrotny mistrz świata chorujący na cukrzycę pokaże, że choroba nie musi ograniczać. Wręcz przeciwnie może motywować do większej aktywności, do pokonywania barier, przełamywania stereotypów i realizowania marzeń mimo wszystko! Obecnie walcząc z podstępną cukrzycą Michał Jeliński prowadzi Fundację Activediabet, organizując pod jej szyldem warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży promujące zdrowy styl życia.

 

Na zakończenie I sesji wykładowej LAR wystąpi Maciej Nowicki, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWL. W swojej prelekcji przedstawi zmianę podejścia w polityce regionalnej rządu (w ramach konsultacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030). Ponadto omówi projekt powstania Parku Technologii Kosmicznych i jego oddziaływanie na rozwój województwa lubuskiego.

 

W załączeniu szczegółowa agenda I sesji wykładowej III edycji LAR .

 

Zapisy do udziału w Lubuskiej Akademii Rozwoju przyjmujemy pod linkiem:

http://akademia.lubuskie.pl/form.php
Pliki do pobrania

Agenda II zjazdu LAR 18.01.2019
pdf | 398.11 KB
Pobierz