.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja na temat nowych szlaków transportowych w dniu 14 maja br.- zaproszenie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2018-05-04 10:38:47
aktualności

Krajowa Izba Gospodarcza wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom polskiej gospodarki w dziedzinie rozwoju transportu i infrastruktury, organizuje pierwszą edycję Międzynarodowej Konferencji dot. Nowych Szlaków Transportowych nt. m.in. Trasy Południe – Zachód oraz Middle Corridor (TMTM).

Inicjatorami oraz partnerami Konferencji są Ambasady Republiki Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu i Ukrainy oraz PKP S.A, PKP LHS. Do współpracy zapraszamy również, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, oraz Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Gośćmi konferencji będą oficjalne delegacje ww. państw, w tym także przedsiębiorcy, przedstawiciele kolei, portów, firm logistycznych i administracji państwowej; A przed wszystkim Polscy przedsiębiorcy, zainteresowani wykorzystaniem nowych szlaków i rozwiązań infrastrukturalnych w ich działalności eksportowej.

 

Trasa TMTM (skrót od rosyjskiego brzmienia nazwy „Międzynarodowa Transkaspijska Trasa Transportowa”) pozwala na transport towarów koleją z Chin do Europy Zachodniej przez Kazachstan, Morze Kaspijskie, Azerbejdżan, Gruzję, Morze Czarne i Ukrainę do Polski, a w Polsce 400-kilometrowym "szerokim" torem do stacji Sławków LHS. "Euroterminal Sławków" jest najdalej na Zachód położonym terminalem przeładunkowym na tej trasie.

 

 

Kontakt:

Monika Sasiak, Biuro Współpracy z Zagranicą, Krajowa Izba Gospodarcza

Tel. 22/ 630 97 23, Email: msasiak@kig.pl

Bratłomiej Nersewicz, Biuro Współpracy z Zagranicą, Krajowa Izba Gospodarcza

Tel. 22/ 630 96 86 Email: bnersewicz@kig.pl