Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja polskich przedsiębiorców do Serbii i Czarnogóry - 12 – 14 kwietnia 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2016-03-22 10:43:16
aktualności, misja

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Serbską Izbą Przemysłowo- Handlową oraz Czarnogórską Izbą Gospodarczą, oraz przy wsparciu Ambasady RP w Podgoricy oraz Ambasady RP w Belgradzie w dniach 12 – 14 kwietnia 2016 r. organizuje misję polskich przedsiębiorców do Serbii i Czarnogóry.

Program pobytu misji w Serbii i Czarnogórze obejmuje:

 

  • Forum Gospodarczego w Serbii połączone z rozmowami B2B zorganizowane przy współpracy z Serbską Izbą Przemysłowo - Handlową
  • Seminarium Biznesowe w Czarnogórze, również połączone z rozmowami B2B jako rewizyta Forum Polska Czarnogóra z 202 r. organizowanego z Czarnogórską Izbą Gospodarczą
  • Koktajl biznesowy organizowany przez Ambasadę RP w Podgoricy z udziałem polskich i czarnogórskich przedsiębiorców
  • Wizyty studyjne oraz inne spotkania

 

 

 

 

Zainteresowanych udziałem w misji prosimy o pilne wypełnienie FORMULARZA ONILNE

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 25 marca 2016 r.

 

Bliższych informacji nt. misji udzieli:

Biuro Współpracy z Zagranicą: p. Monika Sasiak, tel: 22 6309723, p. e-mail: msasiak@kig.pl;

 

SERBIA: Serbia z roku na rok jest dla Polski coraz bardziej liczącym się partnerem gospodarczym i największym kontrahentem handlowym w regionie Zachodnich Bałkanów i że łączne obroty między naszymi krajami w 2014 r. osiągnęły 1 mld euro. Główne towary w obrotach z Polską to w eksporcie: wyroby z metali nieszlachetnych, wyroby z metali, tworzywa sztuczne, produkty pochodzenia roślinnego, produkty chemiczne; w imporcie: urządzenia mechaniczne i elektryczne, produkty mineralne, ścier drzewny, papier i tektura, wyroby z metali nieszlachetnych i inne.

 

CZARNOGÓRA: Współpraca gospodarcza Polski i Czarnogóry rozwija się bardzo dynamicznie. Według Czarnogórskiej Izby Handlowej w roku 2014 wymiana handlowa pomiędzy Polską a Czarnogórą wyniosła 24 mln euro, a w roku 2015 była już o 20 proc. wyższa. Od 2007 r. Polska zainwestowała w Czarnogórze 52 mln euro. Z Czarnogóry do Polski importujemy: stal i żelazo, urządzenia mechaniczne oraz ich części, papier i tekturę oraz wyroby z tych materiałów, a także produkty spożywcze. Z Polski do Czarnogóry eksportujemy: meble, papier i tekturę oraz wyroby z tych materiałów, urządzenia mechaniczne i ich części, urządzenia elektryczne, pojazdy, paliwa mineralne, wyroby kosmetyczne, produkty spożywcze, produkty drewniane itd.