Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportuzaproszenie- Misja gospodarcza do Brazylii (MANAUS, Amazonas) 18-23 listopada 2015

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2015-11-06 10:23:11
aktualności, misja, brazylia

Krajowa Izba Gospodarcza wraz Ministerstwem Gospodarki oraz Wydziałem WPHI w Sao Paulo i Konsulatem Honorowym RP w Manaus, pragnie zaprosić Państwa do udziału w misji gospodarczej do Brazylii, która odbędzie się w dniach 18 - 2 3 listopada 2015 r. do stanu Amazonas, miasto MANUS.

 

Celem misji jest promocja polskiej oferty eksportowej na terenie Brazylii. Program misji obejmuje m.in.:

  • wizytę na wielobranżowych Międzynarodowych Targach Amazonii FIAM
  • Forum Biznesu Polska- Brazylia w MT Manaus + spotkania B2B
  • spotkanie z zarządem strefy ekonomicznej SUFRAMA

Podczas ww. imprez promocyjnych będzie możliwość wyłożenia materiałów promocyjno-informacyjnych na stoisku WPHI oraz przeprowadzenia rozmów bilateralnych.

 

Stan Amazonas jest największym stanem Brazylii (18,5% całości). Zajmuje powierzchnię 1.579 tys. km kw. Liczy około 3,1 milionów osób. 92 % powierzchni Stanu zajmuje puszcza tropikalna, a cały region Amazonii wytwarza 25% zasobów słodkiej wody Ziemi. Transport rzeczny jest podstawowym środkiem komunikacji. Stan Amazonas wytwarza ok. 2% PKB Brazylii. Stan należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów. 40% PKB wytwarzane jest z przemysłu: drzewnego, motocyklowego, elektronicznego – 50% telefony komórkowe; produkty chemiczne (kompleks petrochemiczny de Urucu-Coari), a także przemysł wydobywczy ropy i gazu, napoje chłodzące, 8% z rolnictwa, resztę stanowią usługi. Na terenie stanu znajduje się Strefa Wolnocłową Manaus SUFRAMA (Superintendencia da Zona Franca de Manaus) działalność przedłużona do 2023 roku. W Strefie wytwarza się 62 % PKB Stanu, SUFRAMA organizuje, co dwa lata ww. Międzynarodowe Targi Amazonii FIAM. Głównym zajęciem ludności Stanu jest pozyskiwanie surowców roślinnych takich jak drzewo, kauczuk, kasztany „ Para” i inne rośliny puszczy amazońskiej oraz mineralnych: cyny, żelaza.

Manaus jest także portem bezcłowym, najbardziej znaczącym na rozległym systemie rzecznym Amazonii, dostępnym także dla statków morskich.

 

Poszukiwani są eksporterzy, importerzy owoców i produktów spożywczych, kosmetyków, aparatury medycznej i estetycznej, firmy logistyczne, transportowe a takze z sektora rolniczego (maszyny) oraz energetycznego i telekomunikacyjnego .

 

W przypadku zainteresowania udziałem w misji uprzejmie prosimy o składanie potwierdzeń udziału wraz z wypełnioną ankietą uczestnika bezpośrednio do Krajowej Izby Gospodarczej do pani Moniki Sasiak e-mail: msasiak@kig.pl

 

i pani Marii Nowakowskiej - mnowakowska@kig.pl

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Biuro Współpracy z Zagranicą KIG: tel.: +48 22 630 97 23; +48 22 630 97 73

 

(kig)
Pliki do pobrania

zaproszenie MANUAS112015
pdf | 249.97 KB
Pobierz
BRAZYLIAFormularz uczesnictwa misja 2015
doc | 400.5 KB
Pobierz
programa-viii-FIAM
pdf | 1.58 MB
Pobierz