Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza do Aten Polskich Przedsiębiorców Branży Mięsnej i Mleczarskiej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Bortnowski | 2015-10-02 10:47:48
targi, misja, aktualności

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zaprasza do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorców do Aten organizowanej w ramach obchodów „Dni Polskiego Mięsa i Nabiału „Polish Meat & Dairy Days” w dniach 6-10.11.2015 r., wraz z udziałem w Międzynarodowych Targach Meat Days & Dairy Expo. Targi odbędą się w dniach 7-9.11.2015 r. w Metroploitan Expo w Atenach

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach informuje, że w dniach 6 - 10 listopada 2015, w ramach obchodów „Dni Polskiego Mięsa i Nabiału „Polish Meat & Dairy Days”, zorganizuje stoisko informacyjne w Atenach na Międzynarodowych Targach MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD EXPO 2015. Podczas targów odbędzie się Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Meat & Dairy".

 

Grecja może być ważnym partnerem gospodarczym dla dostawców z Polski, gdyż grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny jest najszybciej rozwijającym się w całym basenie Morza Śródziemnego. W 2014 roku Grecję odwiedziło 23 mln turystów. Szacunki na 2015 rok przewidują przyjazd ponad 25 mln turystów. Grecja posiada 40 tys. obiektów zakwaterowania, 6.5 tys. firm; importerów i dystrybutorów, 4 tys. oddziałów w posiadaniu 30 sieci supermarketów, 4.5 tys. pojedynczych supermarketów, 30 tys. minimarketów, 65 tys. firm cateringowych, 25 tys. lokali gastronomicznych Snack Cafe.

WPHI Ateny prowadzi działania promocyjne, które stwarzają możliwości do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Dużą szansą dla polskiego eksportu jest rynek produktów rolno-spożywczych oraz asortyment HO.RE.CA. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Podczas targów i imprez promocyjnych Greccy importerzy w sposób entuzjastyczny wypowiadali się o polskiej ofercie mięsa wołowego, wskazując Polskę, jako docelowego strategicznego dostawcę. Polska wołowina jest obecnie flagowym produktem eksportowym do Grecji.

 

„MEAT DAYS” - odbywające się cyklicznie międzynarodowe targi mięsa i wyposażenia przeznaczone do konkretnych potrzeb przedsiębiorców i handlowców branży mięsnej. Asortyment obejmuje mięso i produkty mięsne, maszyny i sprzęt do przetwarzania mięsa oraz transportu do rzeźni, systemy chłodzenia, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, sprawdzone i innowacyjne wyposażenie dla rzeźników. Targi skierowane są do rzeźni i zakładów przetwórstwa mięsnego, jak również hurtowników i detalistów oraz do firm inżynieryjnych, przedstawicieli nauki i instytucji badań naukowych, jak również organizacji branżowych i stowarzyszeń. http://www.meatdays.gr/en/

Targi DAIRY EXPO http://www.dairyexpo.gr organizowane są, jako impreza towarzysząca targom Meat Days. Targi wyrobów mleczarskich przeznaczone są dla potrzeb przedsiębiorców i handlowców tej branży. Polskie oferty tych dwóch branż są już obecne na greckim rynku.

Po raz drugi podczas targów MEAT DAYS & DAIRY EXPO odbędą się targi FROZEN FOOD 2015.

W 2014 roku, podczas targów MEAT DAYS and DAIRY EXPO oferty polskich firm cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Dowodem jest wielki wzrost eksportu polskiej wołowiny, mleka i przetworów mlecznych. Dlatego, zapraszamy Państwa do udziału w misji gospodarczej do Grecji, która stanowić będzie doskonałą okazją do nawiązania długotrwałych relacji biznesowych, a także znalezienia perspektywicznych partnerów. Na poprzedniej edycji targów w 2014 roku prezentowało się ok. 300 wystawców. Targi odwiedziło ok. 40 tys. osób. Podczas targów będą Państwo mieli możliwość prezentowania własnej oferty handlowej. WPHI zorganizuje także spotkania B2B ze znaczącymi firmami greckimi. Zapewniamy wszelką pomoc związaną z pobytem jak i podczas rozmów biznesowych. W przypadku brakuj możliwości przyjazdu, zapraszamy do nadsyłania na adres naszego Wydziału materiałów promocyjnych, prospektów, katalogów, materiałów na CD i DVD w języku angielskim. Materiały te będziemy dystrybuować bezpłatnie na naszym stoisku. Zapraszamy do udziału w targach!

 

Szczegóły misji do Aten:

1. Proponujemy przylot do Aten w piątek 6 listopada i powrót we wtorek 10 listopada (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy niewielkie odstępstwa od podanych terminów).

2. Koszty uczestnika misji obejmują; ceny biletów lotniczych, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia (ceny hoteli w Atenach nie przewyższają cen hoteli w Polsce. Postaramy się zapewnić nocleg dla przedsiębiorców w cenie nieprzewyższającej normy delegacyjne).

3. Koszty WPHI Ateny obejmują: koszty związane z organizacją spotkań, tłumaczeń, wynajęcia sal, sprzętu audio-wizualnego, transportu sprzętu itp. podczas targów „MEAT DAYS” o oraz spotkań B2B.

 

Program misji do Aten:

07 listopad 2015 r. (sobota)

10.00 - 11.45 Udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowych Targów „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” w Atenach

11.45 -16.00 - Udział w targach na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

16.00 – 18.00 Udział w Seminarium WPHI Ambasady RP w Atenach „Polish Meat & Dairy", w ramach „„Dni Polskiego Mięsa i Nabiału „Polish Meat & Dairy Days”, dla greckich i polskich przedsiębiorców podczas Międzynarodowych Targów „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” w Atenach (Metropolitan Expo Athens). Ramowy program seminarium:

  • Występ Zespołu Tańca Ludowego ze Szkoły Polskiej w Atenach
  • Prezentacja „Polska oferta współpracy w zakresie sektora rolno -spożywczego”.
  • Prezentacja poszczególnych firm polskich
  • Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw.
  • 18.00 – 20.00 Konferencja prasowa. Rozmowy B2B na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach

 

8 listopada 2015 r. (niedziela)

10.00 - 20.00 Udział w Międzynarodowych Targach „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B

Podczas targów:

• Występ polskiego zespołu muzycznego

• Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

20.00 Spotkanie z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Grecko – Polskiej Izbie Przemysłowo – Handlowej oraz z przedsiębiorcami Klubu Polonijnych Przedsiębiorców w Grecji „Agora".

 

9 listopada 2015 (poniedziałek)

9.30 – 10.30 Seminarium "Dostęp do rynku greckiego - możliwości współpracy z Polonią" organizowane przez WPHI Ateny.

10.30 - 14.30 - Spotkania biznesowe uczestników misji z partnerami branżowymi w siedzibie WPHI Ateny oraz w siedzibach firm greckich.

14.30 – 16.30 Region Attikis - szanse rozwoju (wizyty studyjne).

16.30 – 20.00 Udział w Międzynarodowych „MEAT DAYS & DAIRY EXPO & FROZEN FOOD 2015” na stoisku informacyjnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach; prezentacja oferty handlowej, nawiązywanie kontaktów, rozmowy B2B.

Podczas targów:

• Występ polskiego zespołu muzycznego

• Prezentacja i degustacja polskich wyrobów i potraw

 

Ponadto, WPHI Ateny zapewnia:

1. Odbiór uczestników misji z lotniska (w uzasadnionych przypadkach) i pomoc w zakwaterowaniu w Atenach.

2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży, jakie reprezentują uczestnicy misji.

3. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas targów Food Expo. Pozyskanie partnerów do rozmów podczas targów oraz przygotowanie list potencjalnych partnerów.

4. Pomoc w prezentacji firm i ofert w języku greckim na stoisku WPHI Ateny podczas targów Meat Days oraz podczas Seminarium i spotkań B2B.

5. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia).

6. Wspólną organizację lub pomoc w organizacji seminarium, konferencji, konferencji prasowych.

7. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji.

8. Promocję firmy (w wersji greckiej) wśród greckich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa propozycje i sugestie. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Wydziałem. Firmy zainteresowane udziałem w misji proszone są o wypełnienie i przesłanie zwrotne formularza uczestnika.

 

Serdecznie zapraszamy do Grecji. W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w organizowanej przez nas misji gospodarczej do Aten, bardzo prosimy o przesłanie ankiety do dnia 15 października 2015 roku. (w załączniku)

 

 
Pliki do pobrania

ankieta uczestnika misji Meat Days 2015
doc | 48.5 KB
Pobierz