Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportubezpłatne warsztaty dotyczące rozwiązywania sporów transgranicznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2014-12-02 08:23:00
aktualności

Serdecznie zapraszamy Państwa na godzinę 10.00 w dniu 9.12.2014 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego na bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców (w szczególności eksporterów/importerów oraz przedsiębiorców mających kontakty...

Serdecznie zapraszamy Państwa na godzinę 10.00 w dniu 9.12.2014 r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego na bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców (w szczególności eksporterów/importerów oraz przedsiębiorców mających kontakty międzynarodowe z partnerami zagranicznymi), których celem jest przedstawienie zagadnień związanych z transgranicznymi postępowaniami sądowymi - e-CODEX (e-Justice Communication via Online Data Exchange). Uproszczone postępowania ustanowione na poziomie europejskim pozwalają na obniżenie kosztów wykonywania postępowania po stronie powoda oraz skracają czas sprawy co jest szczególnie istotne w postępowaniach o charakterze transgranicznym. Warsztat prowadzą przedstawiciele Instytutu Logistyki i Magazynowania z Poznania.

Wraz ze wzrostem mobilności obywateli i przedsiębiorców na terenie Europy, spory o charakterze transgranicznym są coraz częstszym zjawiskiem. Postępowania sądowe, które są wszczynane w tego rodzaju sprawach charakteryzują się znacznym stopniem skomplikowania. Są zazwyczaj trudniejsze ze względu na konieczność stosowania obcych międzynarodowych przepisów prawa, barierę językową czy utrudnienia związane z przesyłaniem dokumentów poza granice kraju. Konsekwencją braku wiedzy na temat istniejących narzędzi usprawniających tego typu postępowania jest niska liczba wszczynanych spraw, w których strona sporu pochodzi z innego kraju UE.


Miejsce: "Sala akwarium", I piętro w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, Zielona Góra.

Data/czas: 9 grudzień 2014 r. , w godzinach 10.00 - 14.00

Ilość miejsc ograniczona !!!

Link do rejestracji on-line na warsztaty grudniowe - Rejestracja on-line
Rejestrcja on-line dostępna jest również na stronie www.e-codex.plTematyka warsztatów:

1. Transgraniczne postępowanie sądowe:

a. Europejski nakaz zapłaty "European Order for Payment (EPO)"

b Postępowanie w sprawie drobnych roszczeń - "Small claims procedure" (nowelizacja)

c. Europejski nakaz zabezpieczenia na rachunku bankowym "European Account Preservation Order (EAPO)"

2. E-wymiar sprawiedliwości:

a. Portal e-Justice

b. polska e-sprawiedliwość

c. EPO elektronizacja europejskiego postępowania sądowego

d. Doświadczenia z zakresu transgranicznych postępowań sądowych