Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportukonferencja PL

Międzynarodowa Konferencja Gospodarczo-Naukowa 2018


Rodzaj wydarzenia
Konferencja

Międzynarodowa Konferencja Gospodarczo-Naukowa 2018

 

 • Organizatorzy: c-east /Fundacja Rozwoju Innowacji/Fundacja Polonia Gospodarcza Świata. Wydarzenie realizowane jest przy kooperacji polskich instytucji pozarządowych z przedsiębiorstwami z Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, reprezentowanych przez polonijne środowiska gospodarcze oraz z udziałem przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, świata nauki i przedsiębiorców z Polski, Republiki Federalnej Niemiec i innych krajów.
 • Tytuł Konferencji: ”Międzynarodowa Współpraca Gospodarczo-Naukowa/Integracja Partnerskich Regionów Świata – cele, scenariusze współpracy”.
 • Termin i miejsce: 18-19 października 2018, Ministerstwo Rozwoju „Sala Pod Kopułą”, Warszawa.

 

Na konferencję organizatorzy zapraszają:

 • przedstawicieli władz i agencji rządowych oraz samorządowych,
 • organizacje okołobiznesowe,
 • świat nauki,
 • mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

 

Konferencja będzie miejscem dialogu i współpracy biznesu, nauki z administracją samorządową z innych regionów świata oraz platformą do międzynarodowych kontaktów oraz spotkań z ekspertami z kraju i zagranicy.

 

Konferencja służy prezentacji wybranych regionów z Polski, Niemiec i partnerskich krajów świata, wymianie kontaktów biznesowych i naukowych różnych dyscyplin zajmujących się problematyką rozwijania nowoczesnych technologii dla przemysłu.

 

Inicjatywie przyświeca wymiana praktycznych rozwiązań oraz transfer innowacyjnej i praktycznej wiedzy, która ma być pomocna w codziennych wyzwaniach jakie stają przed przedsiębiorcami i naukowcami w ich ekspansji zagranicznej.

 

Konferencja będzie miała za zadanie pokazywanie jak w ramach dobrych praktyk przełamywać bariery szerokorozumianej współpracy regionalnej oraz jakie modele współpracy stosować, ażeby nie były tylko „wirtualną współpracą”, a przekładały się na korzyści dla rozwoju przedsiębiorczości i społeczności lokalnych.

 

Celem konferencji jest także intensyfikacja aktywnej współpracy polskich województw z niemieckimi landami oraz z innymi regionami świata z udziałem „Polonijnych Łączników”. Z polonijnym biznesem możemy tworzyć nową jakość współpracy regionalnej polskich województw, niemieckich landów oraz interesariuszami z innych regionów świata z korzyścią dla przemysłu i nauki, ułatwiając tym samym kooperację dla małej, średniej i dużej przedsiębiorczości.

 

Przedsiębiorcy biorący udział w konferencji uzyskają wiedzę na temat m.in. jak:

 • przedstawiają się możliwości ekspansji zagranicznej przy wykorzystaniu potencjału polonijnego,
 • realizować wspólne polsko-niemieckie projekty innowacyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw,
 • wdrożyć nowe skuteczne polsko-niemieckie modele współpracy biznesowej, naukowej i pozaunijnej z korzyścią dla budowania europejskiej wspólnej przewagi gospodarczej w świecie.

 

Konferencja będzie dotyczyła prezentacji i konsultacji w zagadnieniach m. in. takich jak:

 • wsparcie działalności polskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw za granicą, m.in. w Niemczech, regionie MENA (Obszar Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki), Wietnamie, Kurdystanie, Iranie, Turcji i innych.
 • program wsparcia partnerstwa niemiecko-polskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ramach wspólnej realizacji nowatorskich przedsięwzięć - korzystanie ze wsparcia finansowego w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw Niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energetyki oraz Ministerstwa Rozwoju.
 • doświadczenia i propozycje krajowej i zagranicznej międzyregionalnej współpracy regionu Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Hamburg.
 • kooperacja z krajami arabskimi na bazie doświadczeń i współpracy ze światowymi organizacjami i koncernami, m.in. IDA, ASTM, Rolls Royce Mitsubishi Heavy Industry.
 • prezentacji projektu „Polsko-Niemiecka Unia Regionów/Internacjonalna Unia Regionów” i dyskusji o projekcie z udziałem polsko-niemiecko-polonijnego zespołu.
 • biznesowe spotkania branżowe dla polskich i niemieckich przedsiębiorstw.
 • dofinansowanie na usługi rozwojowe dla przedsiębiorców.
 • współpraca gospodarki, nauki i samorządu dla aktywnego rozwoju innowacyjności.

 

Szczegółowy program konferencji znajduje się poniżej.

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Przetwórstwo spożywcze, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Farmacja i biotechnologia, Produkcja i przetwórstwo metali, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Maszyny i urządzenia, Produkcja środków transportu, Produkcja mebli, Przemysł jubilerski, Pozostałe branże, Energia i surowce odnawialne, Ochrona środowiska, Budownictwo i architektura, Transport i logistyka, Turystyka, sport i rekreacja, Sektor kreatywny, Usługi finansowe, IT/ICT, Handel, Doradztwo/consulting/edukacja, Zdrowie i medycyna

Konferencja
Polska - Warszawa
2018-10-18 - 2018-10-19
Dodał: Patrycja Operacz